Nallıhanlılar ticarete atılıyor

Nallıhanlılar ticarete atılıyor

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Ankara’nın ilçelerinde yürütülmekte olan eğitim faaliyetleri kapsamında Nallıhan’da yaşayan kişilerin girişimcilik kapasitesinin arttırılması amacıyla “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” düzenleniyor.

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Ankara'nın ilçelerinde yürütülmekte olan eğitim faaliyetleri kapsamında Nallıhan'da yaşayan kişilerin girişimcilik kapasitesinin arttırılması amacıyla "KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" düzenleniyor.

İŞKUR iş birliği ile düzenlenen eğitim, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 2018 Mali Destek Programı kapsamında desteklenmekte olan "Nallıhan Tek Durak Yöresel Ürünler Marketi"nin kurulacağı Ali Aydın Konağı'nda gerçekleştiriliyor. Eğitim kapsamında girişimci adayları 4 gün boyunca toplam 32 saat ilgili konularda uzmanlardan eğitim alacak. Dört farklı bölümden oluşan eğitimler; girişimcilik kavramı, işletme kavramı ve işletme fonksiyonları, iş planı kavramı ve ögelerine yönelik konular ile iş modeli ve iş planına yönelik atölye çalışmalarından oluşuyor. Eğitimi başarıyla tamamlayan Nallıhanlı girişimci adayları KOSGEB tarafından onaylı sertifika sahibi olacak ve KOSGEB desteklerine başvurabilecekler. 5 Kasım 2018 tarihinde başlayan eğitimler 9 Kasım 2018 tarihinde tamamlanacak.

07 Kasım 2018 12:15